Akademická knižnica

Oznamy akademickej knižnice

 

Fungovanie Akademickej knižnice AUBB od 15.2.2021

Vzhľadom na to, že Uznesenie Vlády SR č. 77 zo dňa 5. februára 2021, ktorým sa predlžuje núdzový stav a predlžuje sa obmedzenie slobody pohybu zákazom vychádzania, obsahuje výnimku zo zákazu vychádzania pre návštevu knižníc (časť C1, bod 3),

Knižnica je OTVORENÁ až do odvolania v špeciálnom režime so sprísnenými hygienickými opatreniami s cieľom ochrániť nielen zdravie jej personálu, ale aj jej používateľov a zamedziť tak prípadnému šíreniu ochorenia COVID-19 na pôde AUBB.

Pre pedagógov a študentov AUBB sú - po predchádzajúcom odsúhlasení mailom - dostupné výpožičné služby (požičiavanie a vrátenie kníh) a predaj publikácií vydaných AUBB https://www.aku.sk/images/Menu/Kniznica/oznamy/Publik%C3%A1cie%20na%20predaj_2020.pdf .

Výpožičky: knihy je potrebné vopred vyhľadať v online katalógu knižnice (https://chamo.kis3g.sk/search/query?theme=aubb) a objednať na našej mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Následne si dohodneme presný termín a čas odovzdania výpožičky (po-pi: 9:00 - 12:00).

To isté platí aj pre predaj publikácií vydaných AUBB.

Na vrátenie kníh je možné použiť box uložený v priestoroch vrátnice v budove FDU, Horná 95 – taktiež po odsúhlasení na našej mailovej adrese.

Knihy je možné stále vrátiť aj doporučenou poštou (zásielky zasielajte prosím na adresu:

Akademická knižnica Akadémie umení  Kollárova 22  974 01 Banská Bystrica).

Vrátená výpožička bude odpísaná z čitateľského konta až po uplynutí 5 dní, kedy sú knihy uložené v karanténe.

Výpožičné lehoty Vám predĺžime po zaslaní mailu na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Všetky aktuálne informácie budú zverejňované na webovej stránke https://www.aku.sk/sk/oznamy-kniznice.html aj na našom FB profile.

 

V súlade s § 1 ods. 2 a 3 vyhlášky ÚVZ SR č. 47/2021 je každý používateľ Akademickej knižnice AUBB povinný preukázať sa pri výpožičke aktuálnym potvrdením o negatívnom výsledku testu na ochorenie COVID-19 alebo iným potvrdením o výnimke definovaným v citovanej vyhláške (potvrdenie o prekonaní COVID počas posledných 3 mesiacov, prípadne potvrdenie o zaočkovaní druhou dávkou vakcíny proti COVID, od ktorého uplynulo minimálne 14 dní).

 

Prevzatie/vrátenie kníh je možné iba s respirátorom, po použití dezinfekcie rúk.

Odporúčame priniesť si vlastné pero.

V prípade platby Vás poprosíme o platbu presnej čiastky v hotovosti.