Aktuality

Víťazi 100 rokov divadla

„100 rokov divadla očami detí – osobnosti a významné momenty slovenského profesionálneho divadla“


Fakulta dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja realizovala celoslovenský projekt – výtvarnú súťaž stredných a základných umeleckých škôl k vyhláseniu Roku slovenského divadla 2020.
Prihlásilo sa 19 umeleckých škôl s celkovým počtom 116 prác. Vek prihlásených súťažiacich bol od 5 rokov detí z prípravky, až po 19 ročných študentov.
Hodnotiaca komisia bola zostavená z odborníkov výtvarného a dramatického umenia a predsedal jej akademický maliar Ľudovít Hološka.
V stredu 2. decembra 2020 vyhodnotili víťazné práce divadelný režisér a pedagóg doc. Matúš Oľha, fotograf Kvetoslav Šakový, vedúci odboru kultúry BBSK Mgr. Peter Černek, marketingové pracovníčky Europa Shopping Center Banská Bystrica Ing. Jana Seleštianska a Mgr. art. Linda Luptáková.
Ocenených víťazov Vám predstavíme pripravovanou výstavou v mesiaci január 2021 v priestoroch Europa Shopping Center Banská Bystrica.
Viac z výstavy a ocenených prác na www.aku.sk a facebookovej stránke Divadlo Akadémie Umení


VÍŤAZI
I. kategória


Ivona Bombová, ZUŠ Revúca
Ellka Mihočková, SZUŠ Lučenec
Michala Palatášová, ZUŠ S. Ľubovňa


II. kategória


Šimon Mináč
Sarah Hreščáková
Severín Kováč všetci z SŠUP Košice


GRATULUJEME

Spracovala Holécyová Marta 3.12.2020

obr1

obr2

obr3

obr4

obr5

obr6

obr7

 

Teach for Slovakia

Teach for Slovakia :

dvojročný full-time program osobnostného a profesionálneho rozvoja pre aktívnych absolventov vysokých škôl a mladých profesionálov, ktorí chcú posúvať seba aj Slovensko vpred. Aktívne vyhľadávame šikovných absolventov VŠ všetkých odborov, ktorí chcú prinášať zmeny do nášho vzdelávacieho systému, majú radi výzvy a chuť rozvíjať svoj potenciál. Fungujeme v rámci medzinárodnej siete Teach for All, pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej, s podporou Ministerstva školstva SR, BSK a ďalších vplyvných inštitúcií.

LINK nájdete TU:

https://www.youtube.com/watch?v=j8EpJTtUsXs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1p111fmnvCNgKVlXmFgJCfgTNNovQr-412xtxllB6HC2QYsNL60A7OxCc&ab_channel=TeachforSlovakia