Aktuality

VÍŤAZNÝ GRAFICKÝ NÁVRH PF 2022 AU

Akadémia umení v Banskej Bystrici vyhlásila v novembri  VÝZVU NA GRAFICKÝ NÁVRH NOVOROČNÉHO POZDRAVU / PF´ 2022 / AU BB.

Autorom víťazného návrhu sa stal Šimon Kern, ktorý je študentom prvého ročníka magisterského štúdia v Ateliéri experimentálnej tvorby / AT.EX.T u prof. Miroslava Brooša, akad.mal., na Katedre sochárstva a priestorovej tvorby Fakulty výtvarných umení, AU BB.
Číslo 2 predstavuje v numerológií silu porozumenia, zároveň je číslom pokory, skromnosti a vzájomnej tolerancie a pochopenia.
Šimon ďakujeme za nádhernú symboliku , ktorú v mene AU môžeme prostredníctvom PF 2022 AU BB posielať ďalej.
Zároveň ďakujeme všetkým študentom a študentkám, ktorí sa do výzvy zapojili a zaslali svoje grafické návrhy.

PF AKU 02 FINAL FINAL PF AKU 02 FINAL FINAL

Nový partner AU v Banskej Bystrici - ASP v Katoviciach🇪🇺 Erasmus+ / ASP v Katoviciach 🇵🇱

Nový partner AU v Banskej Bystrici – ASP w Katowicach: 70 rokov existencie, 2 fakulty, 4 študijné oblasti, 526 študentov, univerzitný campus = 21.141,60 m²
Výsledky misie Erasmus+

a) predstavenie koncepcie vzájomných perspektívnych projektov
b) stanovenie spoločných stratégií rozvoja oboch inštitúcií
c) memorandum o spolupráci medzi ASP v Katoviciach a AU v Banskej Bystrici
d) nová oficiálna partnerská zmluva v rámci Erasmus+
e) diskusie na témy implementácia infraštruktúrnych a edukatívnych modelov
Štafetu v rámci programu Erasmus+ podávame teraz našim študentom a kolegom pedagógom z AU BB, ktorých mesto s titulom Unesco Creative City of Music určite dobehne, podobne ako nás! Katowice, dziękuję!

Viac na: https://asp.katowice.pl/
V decembrovom čísle časopisu ART3 sa môžete tešíť na príspevok o ASP Katowice.

Mgr. art. Barbora Špániková, ArtD.

Raňajky v Ďatelinke s Monikou Dirsyte - 30.11.2021 o 16:00

V utorok 30.11 o 16:00 budeme mať ONLINE Raňajky v Ďatelinke s Monikou Dirsyte, umelkyňou pôsobiacou na poli performancie z Litvy, ktorá ukončila štúdium sochárstva a v súčasnosti je PhD. študentkou na Akadémii umení vo Vilniuse. V tomto školskom roku je na katedre IDM, na Akadémii umení v Banskej Bystrici, v rámci projektu Erasmus+. Pôsobí v ateliéri Digitálne média, u pedagóga prof. Michala Murina, ArtD.

→ONLINE prepojenie

RanajkyvDatelinkes Monika Dirsyte

 

Workshop Ateliér ECO (k výstave STOPY KRAJINY)

Workshop s Natáliou Šimonovou v galérii Koniareň 

Pozývame Vás na workshop Ateliér ECO k výstave STOPY KRAJINY, ktorý povedie maliarka Natália Šimonová. Autorka porozpráva o využití netradičných maliarskych materiálov a alternatívnych technikách, ktoré používa vo svojej tvorbe. Spoločne si vyskúšame aj vybrané techniky so zameraním na voľnú reflexiu výstavy. Workshop prebehne ONLINE 29. 11 .2021 o 17:00 hod prostredníctvom platformy ZOOM. Na workshop je potrebné prihlásiť sa vopred na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Počet miest je limitovaný!