Erasmus+ program

Program Erasmus+ je pokračovateľom programu LLP/Erasmus. Zlučuje všetky doterajšie programy EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport vrátane programu celoživotného vzdelávania (Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius, Grundtvig), programu Mládež v akcii a piatich programov medzinárodnej spolupráce (Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink a program pre spoluprácu s industrializovanými krajinami).

Akadémia umení je držiteľom charty: pdfErasmus Charter For Higher Education 2014-2020

V rámci programu sa riadi pravidlami Erasmus Policy Statement: pdfErasmus Policy Statement Academy of Arts in Banska_Bystrica

Zoznam niektorých databáz, ktoré je možné využiť na vyhľadávanie podnikov/organizácií na stáž v zahraničí pre študentov alebo zamestnancov vysokých škôl. Niektoré databázy sú vytvorené na tento účel, iné majú rozsiahlejší záber. Zároveň sa tam môžu registrovať podniky/inštitúcie/školy, ktoré majú záujem prijať študenta na stáž.

Databáza vytvorená v rámci projektu ESN – Erasmus Student Network:
http://erasmusintern.org/

Iné databázy:
http://www.praxisnetwork.eu/
http://www.eaec.eu.com/index.php?id=32
http://globalplacement.com/
https://www.jobbydoo.co.uk/internship-jobs
http://eurasmus.com/en/

Dovoľujeme si upozorniť, že negarantujeme kvalitu ponúkaných stáží a pre výber vhodného podniku v príprave stáže je potrebné zdokladovať oprávnenosť hosťujúcej organizácie tak, aby jej predmet činnosti bol v súlade so študijným programom študenta. Za monitorovanie celého priebehu stáže je zodpovedná AU v spolupráci so študentom/zamestnancom a partnerským podnikom.

FMU

Kontaktujte nás

Akadémia umení v Banskej Bystrici
Ján Kollára 22, 974 00 Banská Bystrica
spojovateľka: +421/48/4320 111

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
fax: +421484320109
IČO: 31094970
DIČ: 2021283935
IČ DPH: SK2021283935